Pobeda Slavije pred derbi celog šampionata

RTV OK • Redakcija RTV OK • 22. april 2024. • 00:00 •

U kvalitetnoj fudbalskoj utakmici Opštiske lige Pančevo – Kovin – Kovačica – Opovo u Kovačici je Slavija pobedila Borac iz Pločice sa 5:1, na poluvremenu je bilo 4:0. Golove su postigli Stanjo Dudaš tri, Koleski i Mršulov po jedan. Domaći su igrali u sastavu: Stamenković, Stajić, Sahter, Mitrović, Radović, Vlasto Dudaš, Koleski, Mršulov, Nikolajev, Svetlik i Stanjo Dudaš. Igrali su još Kraljik, Cicka, Strakušek, Rago, Plvan i Vučelić. Slavijaši su odlično odigrali oba poluvremena, drugo delom sa rezervnim igračima, nekoliko puta su preko brzih krila stvarali lake šanse iz protivnapada, odlično kombinovali, prenosili lopte sa jedne na drugu stranu terena i igrali kvaliteno glavom. Derbi celog šampionata igra se 28. aprila u 16:30. U Kovinu druga Kolonija igra protiv prve Slavije. Jedan bod i jedan meč više imaju gosti. Slavija i Kolonija bore se za titulu i ulazak u Drugu južnobanatsku ligu u drugom kolu plej-offa.