instagram

instagram

Drama u finišu

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 20. decembar 2023. • 09:29 •

U vojvođanskom derbiju Prve lige Srbije košarkašice Spartaka poražene su u dramatičnom finišu od novosadske Vojvodine 021 – 70:71 (22:19, 14:13, 10:22, 24:17). Bila je to utakmica u kojoj su obe ekipe imale periode odlične i loše igre, a koja je odlučena u poslednjim sekundama meča.

Spartak je imao prednost tokom prvog poluvremena, vodile su domaće sa 13:4 u prvoj, a u drugoj četvrtini je domaći tim imao i 8 poena prednosti. No, Golubice to ne pretvaraju u sigurnu zalihu, pa poluvreme čekaju sa 3 poena viška.

Usledio je sunovrat Spartaka u trećoj četvrtini, Vojvodina je ovaj period dobila sa 12 poena razlike i napravili značajan korak ka pobedi. I kada se činilo da će ekipa iz Novog Sada lako do pobede, kreće opet serija Spartaka, Danijela Rejni i Sanja Orozović prave seriju poena, „radio“ je šut za tri. Tako Spartak od 60:71 stiže do 70:71, ali ne koristi izvesnu šansu koja se otvorila u poslednjim sekundama meča.

Spartak: Pejović, Orozović 22, Nikolić, Paći, Vidaković Hadnađ, Rejni 19, Romčević, Kalahan 2, Prokić 15, Čanović, Krnjajski, Gluhavičanin 12.

Vojvodina 021: Babajić, Majstorović, Vučetić 5, Živković, Marjanović, Jakovljević 16, Ž. Janković 22, Vuković 20, J. Janković 6, Mitrović 2, Bokan.

Sledeće kolo nosi gostovanje ekipi Art basket u Beogradu.