instagram Srpski Magyarul

Vízilabda: Az óbecseiek a Szerbiai Kupadöntőben

TV Bečej • Zorana Ljubojev • 2022. január 24. • 14:26 •

A Bečej vízilabdázói bejutottak a Szerbiai Kupadöntőbe a 2005-ös és fiatalabb korosztály versenyében, amit február 26-án és 27-én tartanak, egyenlőre még nem ismert a helyszín.

Az óbecseiek az elődöntő első fordulójának keretében, a múlt hétvégén Óbecsén, 11:15-re kikaptak a Crvena Zvezdatól, (negyedenként: 3:2, 4:3, 3:6, 1:4), a második fordulóban 10:8-ra legyőzték az újbelgrádi Vukovi csapatát,(negyedenként: 4:3, 2:2, 2:2, 2:1) és úgyszintén győztek, 19:10-re a harmadik fordulóban, a Sava csapatával szemben, (negyedenként: 5:2, 5:3, 5:4, 4:1).

Goran Krstonošić edző a csapat teljesítményével kapcsolatban kiemelte, hogy a fiúk minhárom meccset kiválóan indították, ám nagy volt az ingadozás a játék során, mégis elégedett azzal, amit a tornán mutattak.

A Bečej, az újbelgrádi Vukovi és a Crvena Zvezda is három pontot visz a döntőbe, ahol a Banjica, a Radnički, valamint a Singidunum csapatával mérkőznek meg.

Az óbecseiek ambíciója, hogy a városunkban kerüljön megrendezésre a döntő torna, hiszen Óbecse már több alkalommal bizonyult jó házigazdának és szervezőnek, ezért hisznek abban, hogy a Szerbiai Vízilabda Szövetség ezt felismeri, és rájuk bízza ezt a feladatot.

Ami a bajnokság folytatását illeti, az első meccset január 29-én, szombaton, 20 órai kezdettel játsszák, amikor a Bečej a Stari Grad csapatát fogadja.

A hétvégén Óbecse ad otthont a 2008-as lányok Szerbiai Kupadöntőjének is, a klub pedig Goran Krstonošić  szerint, a lehető legjobb eredményre számít, és titokban az első helyben reménykedik.