A Zemun igazolta a leendő Szuperligás szerepét

TV Bečej • Vukašin Ljubojev • 2024. március 25. • 09:13 •

Az óbecsei vízilabdázók a Szerbiai Első A liga 12. fordulójában 10:11-re, kikaptak a Zemun csapatától.  Negyedenként 2:3, 5:2, 1:4, 2:2-re.

Kiváló játék és mindkét oldalon görcsös küzdelem volt látható múlt szombaton a Đorđe Predin Badža Sportközpont uszodájában, a Tiszaparti fiúk megmutatták, hogy váll váll mellett ki tudnak tartani a sokkal tapasztaltabb és idősebb zemuni játékosokkal szemben, akik ezzel a győzelemmel magasabb rangra léptek és bejutottak a Szerbiai Szuperligába.

Az első negyed a vendégeké volt, mindössze egygólos különbséggel 2:3. A második részben az óbecseiek nagy lendülettel, és öt góllal a maguk javára fordították az állást, amikor a félidőben 7:5 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyed 1:4-gyel a zemuni vendégeké lett, míg az utolsó játékrészt 2:2-re játszották, ami 10:11-es összpontszámot eredményezett a vendégek javára.

Az óbecsei gólokat Sirotanović, Popov, Jovanović, Filip és Uroš Kovačev szerezte egy-egy góllal, Vuković kétszer talált be a vendégek hálójába, míg Ićitović háromszor került a góllövőlistára.

A következő 13. fordulóban a Bečej csapata a Banjicával találkozik, amely a működésképtelenné vált uszodája miatt, a Tiszaparti fiúkat az obrenovaci uszodában fogadja, míg az utolsó 14. fordulóban  az óbecsei csapat a házigazda szerepét tölti be, amikor erre a szezonra szurkolóitól búcsúzva két hét múlva fogadják a pancsovai Mladost csapatát.