Az óbecseiek és a rumaiak osztoztak a pontokon

TV Bečej • Vukašin Ljubojev • 2024. április 22. • 08:34 •

A Bečej 1918 Ifjúsági Futball Klub a rumai Május 1. csapatát fogadta a Vajdasági Szerb Bajnokság 24. fordulójában, és 90 percnyi játék után, 2:2 (0:0) állt az eredményjelzőn.

Rosszul nyitották a kék-fehérek a meccset, és az első félidőben a vendégcsapat uralta a játékot. Már a harmadik percben dolga volt Milovanovnak, akinek egy szöglet és a tizenhatoson belüli tolongás után, sikerült elkapnia a labdát és kivédenie a hálóját.

Körülbelül húsz perc elteltével, a Bečej csapata is elérte a rumaiak  kapuját és az ellenfél hálójára lőtt, de Ilič kapus könnyedén kivédte ezt, míg alig két perccel később, ismét a hazaiak veszélyeztették a vendégek gólját, de ezúttal sem került a labda a hálóba, így  az első félidő végeredménye  0:0 maradt.

A második félidőben egészen más volt a szituáció, sok kontratámadással, helyzettel, bizonytalansággal, ami egy kapufát és négy gólt eredményezett, hálónként kettőt.

Az első gólt a 64. percben láthattuk, amikor a Bečej büntetője előtt Nikolić hosszú labdát kapott a félpályáról, kitört a kék-fehérek védelméből, és 0:1-re gólt szerzett. Hat perccel később a vendégek Stojanović kapitány 20 méter feletti góljával 0:2-re alakítottak.

A rumai fiúk két gól után, még két százszázalékos helyzetet hagynak ki, majd ezután következtek a Bečej büntetői.

A büntetőben elkövetett szabálytalanság után, a játékvezető a fehér pontra mutatott, ahonnan a 75. percben Tomić magabiztosan betalál és 1:2-re csökkenti az állást, majd három perccel a vége előtt, ugyanennek a játékosnak sikerült kiegyenlíteni, így a végeredmény 2:2, azaz döntetlen lett.

Azt is meg kell említeni, hogy a Bečej csapata a játékrész utolsó pillanataiban a maga javára fordíthatta volna az állást, mert Mitić a 90. percben a kapufát találta el.

Az óbecseiek ezt a meccset követően 29 ponttal a 11. helyen állnak, a következő körben pedig az első helyen álló Železničar fogadja őket Inđijában.

A Bečejre váró nehéz idegenbeli meccs után, két mérkőzést rendeznek a Tisza melletti Városi Stadionban, először május 4-én a nyolcadik helyen álló Novi Banovciból érkező Omladinac ellen, majd május 11-én a tizedik helyen álló sajkásszentiváni Borac csapatával mérkőznek meg, amely a Bečejhez  hasonlóan a Ligában-maradésért küzd.