Fudbaleri Hajduka su pobedili Kikindu sa 3:1

Q Media Kula • Redakcija Q Media • 21. april 2022. • 00:00 •

KULA,21.04.2022-Fudbaleri Hajduka su juče, u susretu 23. kola prvenstva u Srpskoj ligi grupa Vojvodina, pred svojim pristalicama u Kuli pobedili Kikindu sa 3:1, poluvreme 2:1, i tako uvećali svoje izglede da u nastavku sezone mogu izboriti opstanak među srpskoligašima. Svoju bolju igru u prvom poluvremenu izabranici Željka Račića su krunisali sa dva gola. Prvi u 20. minutu postigao je mladi Vlaisavljević, kada je nakon idealnog centaršuta Potkozarca udarcem glavom savladao Francuskog. Potom se ređaju prilike za domaćine, koje u 26. i 27. minutu ne koriste Vlaisavljević i Matijašević, da bi u 33. minutu Ivanović praktično sa korner linije uspeo da pogodi „malu mrežicu“ ispod levih rašlji gola Kikinde za 2:0. Svoju jedinu priliku na utakmici fudbaleri Kikinde su pretvorili u gol. Igrao se 43. minut kada je loptu u prostor dobio Šare, krenuo ka golu Drinčića, golman Hajduka mu kreće u susret i padom u noge izbija loptu, ali sudija Petrović procenjuje da je tom prilikom Drinčić faulirao napadača gostiju i pokazuje na penal. Siguran sa bele tačke bio je kapiten Kikinde Zeljković  koji smanjuje na 2:1 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu gledaoci su videli ono klasično odrađivanje posla. Hajduk je kontrolisao situaciju na terenu, gost nemoćan da pripreti, da bi tačku na neizvesnost  u 78. minutu stavio rezervista Haduka Šušnjar koji je direktim udarcem iz kornera savladao Franncuskog. Lopta, upućena iz ugla, pogodila je dalju stativu gola gostiju i završila u mreži za konačnih 3:1 za Hajduk.

Hajduk je trenutno trinaesti na tabeli sa 24 boda, a u narednom kolu ide u goste Bečeju.

Snimak utakmice Hajduk – Kikinda na programu KU Televizije možete pogledati večeras od 20 časova.