Održana Trka prijateljstva

Q Media Kula • Redakcija Q Media • 20. jun 2022. • 00:00 •

KULA,20.06.2022.-Kenijac Stenli Kipruto, koji nastupa za Atletski klub „Mladost“ iz Užica u muškoj i Teodora Simović, članica Atletskog kluba „Novi Pazar“ u ženskoj su pobednici trke na 10 kilometara, održane u okviru trinaeste po redu „Trke prijateljstva“, koju je u subotu sjajno organizovao Atletski klub „Hajduk Maraton tim“. Nakon dečjih trka i pozdravne reči predsednika opštine Kula Damjana Miljanića upriličen je start trka na 5 i 10 kilometara. Koliko trkača je krenulo sa starta najslikovitije potvrđuje podatak da je start trajao gotovo dva minuta. Ni veoma toplo vreme nij smetalo trkačima da pokažu sav svoj talenat i znanje, a padali su i rekordi. U trci na pet kilometara pobedio je Aleksandar Stojanović, član Atletskog kluba „Vranjski maratonci“ ostvarivši vreme od 16 minuta i 22 sekunde. Drugo mesto je pripalo Milošu Đurđeviću sa Uba koji je trčao deset sekundi sporije od pobednika, a treće Urošu Maksimoviću, članu „Trim Tima“ iz Kragujevca koji je stazu dugu pet kilometara pretrčao za 16 minuta i 48 sekundi. Kod atletičarki najbrža na pet kilometara bila je Milica Tomašević, članica beogradske Crvene zvezde koja je ostvarila vreme od 17 minuta i 34 sekunde, što je novi rekord trke u Kuli, drugo mesto je pripalo njenoj klupskoj drugarici Slađani Stamenković, koja je bila deset sekundi sporija, a treće mesto je osvojila Beograđanka Sandra Uzelac koja je ostvarila vreme od 19 minuta i 22 sekunde.

I pre starta trke na 10 kilometara favorit u muškoj konkurenciji bio je Kenijac Stenli Kipruto, a u ženskoj Teodora Simović, i oni su opravdali ulogu favorita. U konkurenciji atletičarki prva na 10 kilometara u kulskoj „Trci prijateljstva“ bila je Teodora Simović, članica Atletskog kluba „Novi Pazar“ koja je stazu pretrčala za 35 minuta i 39 sekundi. Bila je to treća pobeda Teodore Simović na ovoj prestižnoj trci. Drugo mesto je osvojila članica Atletskog kluba „Hajduk Maraton tim“ iz Kule Katarina Pohlod, ostvarivši vreme od 39 minuta i 1 sekundu, a treće Osječanka Marija Vrajić koja je deset kilometara pretrčala za 39 minuta i 37 sekundi.  U muškoj konkurenciji u trci na 10 kilometara izdominirao je Stenli Kipruto, Kenijac koji trči za Atletski klub „Mladost“ iz Užica koji je ostvario vreme od 31 minuta i 45 sekundi. Treba reći da je to bila druga pobeda Kipruta na kulskoj „Trci prijateljstva“. Drugo mesto na 10 kilometara osvojio je Đuro Borbelj, član Vojske Srbije, ostvarivši vreme od 32 minuta i 31 sekundu, a treće mesto osvojio je Ognjen Stojanović, član Beogradskog trkačkog kluba koji je 10 kilometara pretrčao za 32 minuta i 39 sekundi.Po desetoro najbolje plasiranih u glavnoj trci na 10 kilometara i po troje najboljih u trci na pet kilometara, uz robne dobili su i novčane nagrade, a organizatori su se pobrinuli da oni najsrećniji učesnici trke kroz tombolu dobiju nagrade. Organizator „Trke prijateljstva“ Atletski klub „Hajduk Maraton tim“ nagradio je  svoja dva člana mladog Leona Rukavinu iz Vrbasa, koji je kandidat za đaka generacije u Gimnaziji u Vrbasu, kao i svoju veteranku Miru Jurišin.