Održano Otvoreno prvenstvo Kule u tenisu za dečake i devojčice do 12 godina starosti

Q Media Kula • Redakcija Q Media • 18. jul 2022. • 00:00 •

Tenis klub „Hajduk“ je u subotu bio domaćin Otvorenog prvenstva Kule za dečake i devojčice do 12 godina starosti. Na ovom turniru druge kategorije, koji je uvršten u kalendar Vojvođanskog teniskog saveza učestvovalo je 14 dečaka i 8 devojčica i nakon veoma zanimljivih mečeva u konkurenciji devojčica u finalu su snage odmerile Mila Polovina, članica subotičkog Spartaka i Minja Todorović, članica novosadske Vojvodine Mlada Subotičnka Mila Polovina je slavila ubedljivu pobedu u dva seta sa 6:1 i 6:0. U konkurenciji dečaka za zvanje pobednika Otvorenog prvenstva Kule rekete su ukrstili Nikola Radić, član Omladinskog tenis kluba Beograd i Makar Šuvirđonkov, član Čonkić akademije iz Novog Sada. Slavio je Radić u veoma uzbudljivom meču sa 2:1 u setovima. Prvi set je dobio Šuvirđonkov sa 6:0, drugi Radić sa 7:6, da bi u odlučujućem trećem setu Radić slavio sa 10:5 i osvojio prvo mesto.

Organizator Otvorenog prvenstva Kule Tenis klub Hajduk se potrudio da učesnicima omogući prijatan boravak u Kuli, za sve učesnike su bili obezbeđeni kroasani, sokovi i banane. Finalisti su dobili prigodne pehare, a dečaci i devojčice koji su izgubili od finalista su dobili medalje za osvojena treća mesta.