Atletika: Kostić srebrni na Prvenstvu Srbije u krosu

Q Media Kula • Redakcija Q Media • 25. oktobar 2022. • 00:00 •

Izvor: Srpski atletski savez Foto: Qmedia

KULA, 25.10.2022. - Na odlično pripremljenoj stazi stadiona fudbalskog kluba „Borac“ u Novom Sadu održano je pojedinačno i ekipno Prvenstvo Srbije u krosu za sve starosne kategorije. Takmičenje je otvorio Dane Basta, pokrajinski sekretar za sport i omladinu Vojvodine, a ceremoniji otvaranja prisustvovali su predstavnici grada Novog Sada i pokrajinskih institucija, kao i mnogobrojni partneri koji su podržali organizaciju prvenstva. Na startu prvenstva Srbije su se pojavili takmičari i takmičarke iz 35 atletskih klubova sa teritorije cele Republike Srbije, a među učesnicima bio je i Atletski klub „Hajduk Maraton tim“ iz Kule. Član ovog sportskog kolektiva, Sergej Kostić, osvojio je srebrnu medalju u starijoj pionirskoj konkurenciji, u disciplini 2000 metara. Kada je o ostalim osvajačima medalja u ovoj konkurenciji reč, pobednik je Aldin Ćatović iz Atletskog kluba „Novi Pazar“, dok je bronzanu medalju osvojio Filip Stanković iz Atletskog kluba „Vojvodina“.