Odbojkaši Zvezde bolji od Vojvodine

RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 11. oktobar 2021. • 09:56 •

Odbojkaši Crvene zvezde nastavljaju da gaze sve pred sobom. U derbi meču 2.kola Superlige Srbije savladali su aktuelnog šampiona i osvajača Superkupa Vojvodinu 3:0 (25:21, 30:28, 28:26).

Još jedna pobeda Crvene zvezde. Ovoga puta pred svojim navijačima savladali su aktuelnog šampiona Vojvodinu 3:0. Crveno-beli su sjajno otvorili derbi meč 2.kola Superlige Srbije protiv Vojvodine. Zvezda je igrala agresivno u napadu, sigurno u odbrani i, utisak je, lako stiglia do vođstva 1:0. U istom ritmu su počeli i drugi set, ali je onda, u samom finišu došlo do manjeg pada što su gosti iz Novog Sada donekle uspeli da kazne tako što su set uveli u neizvesnu završnicu. Beogradski crveno-beli, međutim, nisu dozvolili rivalu da napravi potpuni preokret. Zaigrali su agresivnije, otvorenije i atraktivnim asom ovaj period igre dobili na razliku. Treći deo je bio, svojevrsni nastavak drugog seta. Vojvodina je povela, Zvezda je sustizala rezultat, a onda sredinom seta prešla u vođstvo. Gosti iz Novog Sada se nisu predavali, do kraja meča igralo se poen za poen. Zvezda je u samom finišu imala više koncentracije, ali i hrabrosti da u pravom momentu prelomi i zabeleži drugi trijumf u sezoni. Po završetku susreta Igor Žakić, trener Crvene zvezde bio je zadovoljan igrom svog tima. Korektor Nikola Meljanac odigrao je odlično protiv aktuelnog šampiona. Po završetku meča imao je jasnu poruku. Strateg Vojvodine Slobodan Boškan čestitao je Zvezdi na pobedi, a potom se osvrnuo na tok utakmice. Posle dva odigrana kola Zvezda se nalazi na vrhu tabele. Naredni rival crveno-belih je Spartak iz Ljiga.