Četiri medalje za pančevačke strelce na Kupu Srbije

RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 4. jun 2022. • 16:00 •

Streljačka družina “Pančevo 1813“ može da se pohvali sjajnim uspehom svojih takmičara. Aleksa Rakonjac je osvojio bronzanu medalju u finalu trostava 3×20 metaka, od osam najboljih seniora MK puškom, a u kategoriji juniora je prethodno zauzeo četvrto mesto sa rezultatom od 570 krugova.

Velimir Ninkovic je osvojio bronzanu medalju sa 498 krugova u disciplini 60 metaka PSI- pištoljem slobodnog izbora na 50 metara, dok je Marko Ninković zauzeo peto, a Stefan Kešišjan šesto mesto.

Iva Rakonjac je osvojila bronzanu medalju i osam bodova za treće mesto sa 586 krugova u kategoriji kadetkinja u disciplini trostav 3×20 dijabola vazdušnom puškom. Iva navodi da joj se streljaštvo najviše dopada zbog njegove individualosti.

Predsednik SD “Pančevo 1813” Siniša Veljković ponosan je na uspeh svojih takmičara I avoid da su upornost, koncetracija I naporan rad ključni za postizanje vrhunskih rezultata u ovom sportu.

Pančevačke strelce očekuje 3. Kolo Kupa Streljačkog saveta Srbije, a zatim I finale Kupa Srbije za sve kategorije.