Dve zlatne medalje za Atletski klub Tamiš

RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 28. avgust 2022. • 13:38 •

U Sremskoj Mitrovici 27 avgusta je održano pojedinačno prvnstvo Srbije u atletici u kategoriji mlađih pionira/ki – U14.Organizator takmičenja je bio Srpski Atletski Savez, a učestvovalo je vise stotina atletičara/ki iz klubova iz cele Srbije. Državno prvenstvo je održano prema strogim propizicijama SAS-a, uz prethodno ispunjene norme za sve atletičare/ke.

Atletski klubTamiš je predvođen trenerom Zoranom Kocićem, učestvovao sa dvoje atletičara I zabeležio sjajan uspeh osvajanjem dve zlatne medalje.

U trcina 1000m sportsko(brzo) hodanje Sara Gagić je ubedljivo trijumfovala kod devojčica uzrasta do 14 godina I osvojila titulu državne šampionke sa rezultatom 5:32,76.

U istoj disciplini kod dečaka je Veljko Hrnjez potvrdio apsolutnu dominaciju I ubedljivo prvi prošao kroz cilj, osvojivši zlatnu medalju, I titulu državnog šampiona.

Atletski klubTamiš sa osvojene dve zlatne medalje na državnom prvenstvu u atletici bio jedan od najuspešnijih klubova.