Odbojkašice Crvene zvezde slavile protiv Inđije

RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 21. oktobar 2022. • 22:23 •

Crvena zvezda – Inđija 3:0 (25:15,25:8,25:17)

Odbojkašice Crvene zvezde nastavile su pobedonosni niz. Posle pobede protiv Partizana i trijumfa u duelu sa Finkinjama u prvoj rundi Lige šampiona, izabranice Ratka Pavličevića maksimalnim rezultatom savladale su i Inđiju.

Pitao se na Banjici samo jedan tim, od prvog do poslednjeg poena. Počele su sigurno odbojkašice Crvene zvezde, napad je dobro funkcionisao, blok takođe, posebno su za igru bile raspoložene Ana Živojinović i Adela Helić, pa je prvi set završen ubedljivo sa 25:15.

Dobra igra nastavila se i u drugom setu, nisu imale šansu gošće iz Inđije protiv „raspucanih“ crveno-belih devojaka.

Samo je treći set doneo donekle neizvesnost, međutim kada je bilo najpotrebnije izabranice Ratka Pavličevića dodale su „gas“ i bez većih problema završile duel sa Inđijom.

Najbolja u timu Crvena zvezde bila je Adela Helić sa 16 poena, a u stopu je pratila kapiten Ana Živojinović koja je kraj meča dočekala sa 15 poena.

Sledeću utakmicu odbojkašice Crvene zvezde igraju u utorak 25. oktobra (Rovaniemi, Finska) protiv ekipe Pokli Kusamo.