RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 22. oktobar 2022. • 18:07 •

KK Zdravlje Leskovac – KK Tamić 74:88 (22:21, 19:25, 22:24,11:18)

KK ZDRAVLJE: Stojković (3), Morgan (13), Jovanović(2),Jović(1), Stojanović (2), Petković(3),Tavakaljan(12), Radivojević (7), Lampkin(15), Škundrić(16).
KK TAMIŠ: Lugić (15), Terzić (13), Šinik (15), Đorđeviić (-), Stanojvević (4), Jošua (5), Mihailović (2), Kojadinović (12), Smiljanić (22).
Košarkaši Tamiša zabeležili su prvu pobedu u sezoni, posle četiri poraza. Tim iz Pančeva slavio je na gostovanju Zdravlju iz Leskovca.
Prvu četvrtinu dobili su domaći košarkaši, ali je Tamiš prelomio meč u drugoj deonici, koju je završio sa 25:19. U nastavku utakmice „lomio“ se rezultat, međutim zaigrali su Pančevci daleko bolje u poslednjoj četvrtini i došli do pobede.
Najefikasniji u timu Tamiša bio je Ivan Smiljanić sa 22 poena, dok su Lazar Lugić i Marko Šinik postigli po 15 koševa. U ekipi Zdravlja Milan Škundrić je sa 16 koševa bio najefikasniji.

Narednog vikenda KK Tamiš na domaćem terenu dočekuje Čačak 94.