Rukometaši Dinama u šesnaestini finala EHF Evrokupa

RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 5. novembar 2022. • 21:54 •

Konversano – Dinamo 30:27 (17:11)

Rukometaši Dinama iz Pančeva uprkos porazu u Italiji uspeli su da se plasiraju u šesnaestinu finala EHF Evrokupa. Do velikog uspeha došli su zahvaljujući pvoj utakmici. Pre nedelju dana Dinamo je savladao Konversano sa 32:22, što je bilo dovoljno da se obezbedi naredna faza takmičenja.
Pančevci su na poluvremenu gubili sa šest golova razlike (11:17). Domaćin je imao lepu prednost, ali u nastavku su se probudili igrači Dinama.
Najefikasniji u sastavu Pančevaca bili su Danilo Radović i Veljko Čabrilo sa po sedam golova, dok je četiri dao Uroš Pavlović. Obrad Ivezić je završio meč sa devet odbrana. Najviše muka igračima iz Pančeva zadavao je poljski internacionalac Mateuš Vrobel, strelac sedam golova. Toliko je mrežu Dinama zatresao i Gabrijele Jahemet, dok je Rijad Suid bio precizan šest puta.