Plivači „Dinama“ osvojili 15 medalja na masters prvenstvu Srbije

RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 27. novembar 2022. • 17:55 •

Plivački klub „Dinamo“ iz Pančeva sa petoro takmičara, nastupio je na masters prvenstvu Srbije održanom 26. novembra u Novom Sadu. Osvojili su 15 medalja.

Vladimir Blagić je osvojio dve zlatne medalje u kategoriji plivača od 60 do 64 godina. Stigao je prvi u disciplinama 50m prsno i 100m mešovito.

Gordana Gajić, u kategoriji plivačica, od 50 do 54 godina, osvojila je dve zlatne medalje i to u disciplinama 100 i 400m kraul.

Ljudmila Medan je osvojila tri medalje, u disciplinama 100m kraul, 100m leđno i 400m kraul. U sve tri discipline je osvojila srebrne medalje. Plivala je u kategoriji plivačica uzrasta od 45 do 49 godina.

Slobodan Stančul, u kategoriji plivača od 45 do 49 godina, osvojio je prvo mesto u disciplini 100m mešovito, dok je u disciplinama 100m i 400m kraul osvojio treća mesta.

Kosta Mirković osvojio je jednu zlatnu i tri srebrne medalje. Prvi je do cilja stigao u disciplini 50m kraul, dok je drugi bio u trkama na 50m prsno, 50m leđno i 100m mešovito. Kosta je plivao u kategoriji plivača od 40 do 44 godine.

U štafeti 4x50m kraul, plivači pančevačkog „Dinama“ osvojili su prvo mesto. Plivali su u sastavu Gajić, Blagić, Medan i Stančul.