Završena još jedna uzbudljiva sezona za košarkaše Dunava

RTV Stara Pazova • Redakcija RTV Stara Pazova • 11. april 2022. • 00:00 •

U poslednjem kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, Dunav je na gostovanju u Beogradu, poražen od Dinamika nakon produžetka, rezultatom 84:78 (15:16, 27:25, 23:10, 09:23, 10:04).

Bila je ovo odlična košarkaška predstava u kojoj su se sastala dva mlada i talentovana tima.

U prvom poluvremenu igralo se koš za koš, bez da je i jedna ekipa stekla osetniju prednost.

Treća četvrtina pripala je Dorćolcima koji su pred poslednji period imali +14 (65:51). Dunav se nije predavao i odličnom igrom u poslednjih deset minuta u potpunosti istopio prednost domaćih.

Alasi su imali i poslednji napad za pobedu ali se ipak otišlo u produžetak. U dodatnih pet minuta, Dinamik je imao više koncetracije i snage i na kraju zasluženo slavio.

Ovom utakmicom, za Dunav je završena još jedna uzbudljiva sezona, šesta uzastopna u Prvoj košarkaškoj ligi Srbije. Dunav je takmičenje završio sa 14 pobeda i 16 poraza, na deobi od desetog do trinaestog mesta, sa još četiri ekipe.