Havranova i Ivanović četvrti na Evropskom prvenstvu malokalibarskim oružjem

RTV Stara Pazova • Redakcija RTV Stara Pazova • 13. septembar 2022. • 00:00 •

Srpski strelci su još jednom “za dlaku” ostali bez medalje na Evropskom prvenstvu malokalibarskim oružjem u juniorskoj konkurenciji u Vroclavu u Poljskoj.

Miks u gađanju MK puškom iz trostava Aleksandra Havran (Jedinstvo) / Marko Ivanović (Čika Mata) se plasirao na četvrtu poziciju. Pre dva dana, na korak od medalje, na četvrtom mestu, Ivanović je ostao i u pojedinačnom finalu.

Ivanović i Havranova su u prvoj fazi kvalifikacija osvojili drugo mesto i plasirali se među osam najboljih.

U drugoj fazi Ivanović i Havranova su skupili 580 krugova, zauzeli treće mesto i plasirali se u meč za bronzu, u kome im je rival bila četvrtoplasirana Italija, sa istim rezultatom.

U duelu za bronzu, srpski i italijanski par je vodio trku rame uz rame. Posle 12. serije rezultat je bio 12:12. Međutim, Italijani su bili precizniji u poslednje dve serije, slavili trijumf od 16:12 i osvojili bronzu.

Inače, Evropsko prvenstvo u Vroclavu,koje je u toku i Svetski šampionat u svim disciplinama u Kairu u oktobru, su dva velika takmičenja kojima počinje kvalifikacioni ciklus za Olimpijske igre u Parizu.