“Alasi” sezonu započeli pobedom

RTV Stara Pazova • Redakcija RTV Stara Pazova • 4. oktobar 2022. • 00:00 •

Košarkaški klub Dunav iz Starih Banovaca pobedom je počeo svoju 7. sezonu u najboljem domaćem takmičenju. U 1. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Dunav je kao domaćin u hali “Park” u Staroj Pazovi sinoć savladao Spartak Office Shoes iz Subotice rezultatom 89:83.

Iako su gosti poveli, Dunav je brzom i efikasnom igrom preokrenuo rezultat u svoju koristi, i do kraja prve četvrtine napravio devet poena prednost. Slična igra viđena je i do kraja prvog poluvremena.

Treći period pripao je gostima. Boljom igrom, posebno pod košem, Spartak se u potpunosti vratio u utakmicu pa je usledila uzbudljiva poslednja četvrtina u kojoj se “Alasi” ipak nisu dali. Zahvaljujući raspoloženim Petrovićem i Radovanovićem i uz gromoglasnu podršku sa tribina, privode utakmicu kraju za konačnih 89:83.

Dunav preskače naredni vikend, jer je utakmica 2. kola sa OKK Beogradom pomerena za početak novembra, tako da će Alasi narednu utakmicu odigrati u okviru trećeg kola, u sredu 12. oktobra u Zemunu.