tv-subotica logo

Redakcija TV Subotica | 06. 10. 2020.

Spartak savladao Čukarički posle goleade u Subotici

Spartak Ždrepčeva krv je savladao Čukarički rezultatom 4-2 u okviru desetog kola Ling Long tire Superlige. Na Gradskom stadionu u Subotici viđena je prava goleada i sudar dva ofanzivna tima u kojem se bolje snašao domaći Spartak koji je uspeo da se vrati na pobednički kolosek.  Ekipa Vladimira Gaćinovića je od početka zaigrala ofanzivno i uspela da nametne svoj ritam. Dobre prilike imali su i Bjelović i Nikolića ali u prvi pola sata nije bilo golova. Posle dobre akcije i preciznog centaršuta u 32. minutu Noboru Šimura je odlično šutirao glavom i doneo prednost Spartaku. Na drugi pogodak nije se dugo čekalo pošto je Milan Marčić io precizan za 2-0 u 39. minutu.  Delovalo je da će Spartak mirno na pauzu ali je usledio hladan tuš u režiji  Ibrahima Ndiaja i Dimitrija kamenića koji su prvo u 41. a zatim u 45. minutu iskoristili greške odbrane Spartaka i izjednačili. Bilo je teško očekivati da se Spartak vrati ofanzivno i prikaže igru kao u prvih dvadeset minuta ali su na ovoj utakmici subotičani pokazali pobednički karakter u punom sjaju. Pritisak na zadnju liniju protivnika, mnogo trčanja u oba smera i odlučnost ekipe Vladimira Gaćinovića dali su rezultat. Nikolić je izrastao u junaka susreta pošto je u 52. minutu vratio prednost da bi konačnih 4-2 postavio u 83. Spartak je nakon desetog kola četvrti na tabeli i u narednom kolu gostuje ekipi Voždovca.