Yunet
 

Društvo

Ponos Osnovne škole “Vuk Karadžić” Bačka Palanka

TV Bačka Palanka • Redakcija TV Bačka Palanka • 21. jun 2024. • 00:00 •

Ponos Osnovne škole “Vuk Karadžić” Bačka Palanka

Najlepši periodi u radu svake škole su početak školske godine kada s radošću dočekujemo naše učenike, ali i kraj školske godine kada sabiramo uspehe i ponosimo se znanjem koje su preuzeli od svojih učitelja i nastavnika.

Osnovna škola „Vuk Kardžić“ iz Bačke Palanke ove godine imala je čak sedamdesetoro učenika koji su se takmičili pojedinačno iz raznih predmeta ili kao ekipe u raznim sportskim disciplinama. Uspesi su se nizali na svim nivoima takmičenja: od opštinskog, preko okružnog, pa do Republičkog takmičenja i to iz više predmeta. Posebno bismo pohvalili trud i rad učenika koji su dospeli do najvišeg nivoa takmičenja, kao i njihove mentore koji su marljivo sa njima radili.

Na Republičkim takmičenjima oprobali su se:

Lena Savić učenica 7. razreda osvojila je 3. mesto iz engleskog jezika, a mentor joj je bila nastavnica Jasna Kapelan,

Tatjana Radišić učenica 7. razreda učestvovala je na takmičenju iz engleskog jezika, a mentor joj je bila nastavnica Jasna Kapelan,

Lenka Kosovac učenica 7. razreda učestvovala je na takmičenju iz engleskog jezika, a mentor joj je bila nastavnica Jasna Kapelan,

Staša Lukić učenica 8. razreda učestvovala je na takmičenju iz engleskog jezika, a mentor joj je bila nastavnica Dubravka Kovačević,

Aleksa Rapoti učenik 8. razreda učestvovao je na takmičenju iz engleskog jezika, a mentor mu je bila nastavnica Dubravka Kovačević,

Lana Kapelan učenica 8. razreda osvojila je 3. nagradu na takmičenju iz biologije, a mentor joj je bila nastavnica Jovana Rađenović,

Adrian Medvedović učenik 8. razreda učestvovao je na takmičenju iz biologije, a mentor mu je bila nastavnica Jovana Rađenović,

Ružica Gajić učenica 7. razreda učestvovala je na takmičenju iz srpskog jezika, a mentor joj je bila nastavnica Ljiljana Milošev,

Mia Ciganović učenica 4. razreda učestvovala je na takmičenju iz „Šta znaš o saobraćaju?“, a mentor joj je bio nastavnik Zoran Šinik,

Mirjana Urošević učenica 4. razreda osvojila je 3. mesto na Olimpijskim sportskim igrama u karateu u disciplini kate,

Jovan Urošević učenik 8. razreda osvojio je 2. mesto na Olimpijskim sportskim igrama u karateu u disciplini kate.

Ove školske godine svoje osnovno obrazovanje u našoj školi završilo je čak dvadeset dvoje vukovaca. To su učenici koji su se svih osam godina izuzetno trudili da savladaju gradivo, marljivo učili, pomagali drugarima koji su imali poteškoće u učenju i pored dobrog znanja razvijali saosećajnost i empatiju, te možemo da se ponosimo i njihovim uspesima, ali i njihovim osobinama, jer smo sigurni da izrastaju u prave ljude.

Vukovci naše škole su:

Sergej Serdar, Aleksa Rapoti, Veljko Šušilović, Selena Vučinić, Dana Manojlović, Milica Radaković, Vukašin Bjeljac, Milica Grubor, Danilo Žarković, Nikolina Kalajdžić, Lana Kapelan, Radomir Stojaković, Marija Stojić, Milica Ružić, Uroš Dragičević, Mia Brkić, Sofija Rađenović, Miloš Galić, Marina Koprivica, Nikolina Stanišić, Lena Kojić i Filip Ilibašić.

Želimo im svima mnogo uspeha i sreće u daljem školovanju!

Tekst i foto: OŠ “Vuk Karadžić” Bačka Palanka

Preporučujemo još …


Vojvođanska događanja
Pregled dana - video

vojvodanska-dogadanja
Budi human - Helena