KK „Feniks“ prvaci Vojvodine

TV Bačka Palanka • Redakcija TV Bačka Palanka • 10. maj 2022. • 00:00 •

Košarkaški klub “ Feniks” ostvario je još jedan veliki uspeh . Najmlađa selekcija igrači 2011. i mlađi su postali prvaci Vojvodine u takmičenju Košarkaskog saveza Vojvodine. Finalni turnir se odigrao 07.-08.05.2022. u Bačkoj Palanci u USR Tikvara, a organizator je bio Feniks . Kao najbolja ekipa u prethodna tri stepena takmičenja Feniks je izborio da bude domaćin I na završnom turniru najbolje četiri ekipe. U prvoj polufinalnoj utakmici su se sastale ekipe KK “ Danubius” koja je osvojila drugo mesto u takmičenju KSNS i ekipa KK “ Srtara Pazova “ koja je bila prva u takmičenju KS Srema. U veoma interesantnoj i neizvesnoj utakmici bolje se snašla ekipa Danubiusa i izborila plasman u finale pobedom od 28:20. U drugom polufinalu su se sastale ekipe KK “Feniks” kao prvak takmičenja KSNS i KK “ Dunav” Banovci koja je bila druga u takmičenju KS Srema .Od samog početka igrači Feniksa su pokazali da su favoriti u ovom meču , zaigrali su vrlo angažovano kako u odbrani tako i u napadu I već posle prvog dela je pobednik bio odlučen , pošto je Feniks vodio sa 22:1. U drugom delu je Feniks nastavio sa dobrom igrom svi igrači su pružali svoj maksimum pa je prednost rasla do 36:9 na poluvremenu . U trećem periodu Feniks igra još bolju odbranu ne dopuštaju protivniku da postigne ni jedan poen i , a pri tome su bili efikasno u napadu , pa je rezultat na kraju ovog perioda glasio 52:9. U poslednjem periodu je trener Feniksa je ostavio na klupi najbolje igrače , da se odmore za finalnu utakmicu I dao šansu svim igračima . Rezultat nije trpeo i Feniks se sasvim zasluženo izborio plasman u finale pobedivši sa 52:17.
Finalna utakmica između Feniksa i Danubiusa je počela veoma dobro za Feniks , već u prvih nekoliko napada su stekli prednost od par poena kaje su uspešno održavali veoma dobrom igrom u odbrani . U poslednja dva minuta ovog perioda su sebe nagradili i sa nekoliko lakih poena , pa su već posle prvog poluvremena vodili sa 18:7. U nastavku se rasplamsala borba , gosti su u nekoliko navrata uspevali da smanje prednost , ali su domaćini odmah uspevali da razliku vrate sa početka ovog dela na 29:18. Već na startu trećeg perioda Feniks prelazi na agresivnu odbranu preko celog terena , gosti se ne snalaze najbolje na ovaja način odbrane , pa razlika raste iz minuta u minut na velikih 42:22. Početkom poslednjeg perioda Feniks podiže razliku na i već tada rešavaju pitanje pobednika . Do kraja su sigurnom igrom mirno priveli utakmicu kraju i sasvim zasluženo pobedili ovu utakmicu sa 58:39. I tako postali prvaci Vojvodine , pobedivši sve utakmice u sezoni. Na kraju ovog finalnog meča su proglašeni najbolji igrač lige Stafan Bjelobrk i trener Branislav Žarković. Na finalnom turniru su za Feniks nastupili : Nikolašević Filip , Savić Vidak , Vakula Viktor, Kovačević Vukašin, Jakšić Nikola, Balaban Petar, Kopanja Mila, Tomić Lazar , Puhača Strahinja, Pejčić Dijana, Permozer Aleksandar, Bjelobrk Stefan . Po vodstvom trenera Branislava Žarkovića i Tomislava Đuretića.