OFK Bečej 1918: Dobar početak nove sezone

TV Bečej • Redakcija TV Bečej • 23. avgust 2021. • 14:08 •

U okviru utakmice 2. kola prvenstva u Srpskoj ligi Vojvodina Omladinski fudbalski klub „Bečej 1918“ ugostio je ekipu „Tesktilca“ iz Odžaka, novi tim u ligi koji se plasirao iz nižeg ranga takmičenja.

Nakon 532 dana igranja bez publike zbog epidemije izazvane korona virusom konačno se igralo pred punim tribinama, a utakmica je završena u korist domaćina rezultatom 2:1. Prvi gol je postigao Asani na asistenciju Galića, čime je „Tekstilac“ poveo u 52. minutu utakmice. Miloš Savanović je samo 2 minuta kasnije izjednačio posle asistencije Čedomira Tomčića, dok je u 66. minutu utakmice Kosta Dražić postigao pobedonosni gol posle asistencije Tomića.

Prema rečima predsednika bečejskog kluba, Branka Savića, pobeda je ostvarena na krilima publike, ali je izrazio zahvalnost i svojim igračima koji su ponovo dali svoj maksimum.

Savić se kratko osvrnuo i na očekivanja u ovoj sezoni.

Posle dva kola i dve pobede, OFK „Bečej 1918“ zauzima drugo mesto u ligi. U sledećem kolu Bečejci gostuju FK „Jedinstvo“ u Staroj Pazovi.