instagram Srpski Magyarul

Voša najubedljiviji tim 28. kola VLS

TV Bečej • Vukašin Ljubojev • 20. maj 2024. • 08:52 •

Fudbalski klub Vojvodina iz Bačkog Gradišta slavio je u okviru 28. kola Vojvođanske lige Sever nad ekipom Đurđina sa čak 6:0, što je drugi put u tekućoj sezoni da igrači Voše sa šest golova u mreži, deklasiraju ekipu iz Đurđina. Podsetimo i u novembru mesecu u okviru 13. kola ekipa iz Bačkog Gradišta bila je bolja u Đurđinu od domaćina sa 1:6.

Kada je reč o samoj utakmici, plavo-beli su od prvog sudijskog zvižduka jasno stavili do znanja svim prisutnima da će diktirati tempo i imati dominaciju, što se i desilo. Tim Đurđina u 90 minuta imao je svega nekoliko šansi koje je Kozarski odlično branio, dok je na suprotnoj strani viđena sasvim drugačija slika, mnogo posla imao je golman Ključik i čak šest puta vadio loptu iz svoje mreže.

Nakon igranja rukom u šesnaestercu, sudija Zemko bez oklevanja pokazuje na belu tačku, odakle je Erdeljan u 15. minutu siguran za 1:0. Za drugi gol i miran odlazak na odmor pobrinuo se Jović koji je efektnim golom sa ivice kaznenog matirao golmana Đurđina u 32. minutu za konačnih 2:0 u prvom delu meča.

U drugom poluvremenu kao i u prvom, goleadu otvara Erdeljan u 55. minutu za 3:0, potom rezervista Ilić povisuje u 69. na 4:0, a Erdeljan postiže het-trik u 82. minutu za 5:0. Poslednji gol i tačku na meč stavio je Kopre u 89. minutu sa konačnih 6:0.

Statistički gledano nakon ovog meča najbolji strelac u Voši je Ilija Erdeljan sa 12 postignutih golova, potom sledi Stefan Janković sa osam i Nemanja Jović sa sedam. Što se asistencija tiče, Koraću i Joviću u dosadašnjem delu prvenstva izbrojano ih je osam, Erdeljan je šest puta bio asistent, a Janković pet puta.

Ekipa Vojvodine nakon ove utakmice nalazi se na središnjem delu tabele, odnosno na devetoj poziciji sa 39. bodova, a u narednom 29. kolu putuje u Čonoplju, gde će je dočekati tamošnja Sloga koja je prvoplasirana na tabeli sa 63 boda.