instagram Srpski Magyarul

Srpskoligaški karavan i sledeće sezone u Bečeju

TV Bečej • Vukašin Ljubojev • 27. maj 2024. • 08:24 •

Omladinski fudbalski klub Bečej 1918 savladao je u okviru 29. kola Vojvođanske lige Sever ekipu Hajduka 1912 iz Kule, rezultatom 2:0, i tako izborio opstanak u ovom rangu takmičenja.

U poslednjoj ovosezonskoj utakmici, koja je odigrana na Gradskom stadionu kraj Tise viđen je veoma mali broj prilika i šansi, ali i dva itekako vredna gola, koja su obezbedila ekipi Bečeja tri boda i pozicioniranje na deveto mesto na tabeli.

Nakon igranja rukom kapitena Hajduka – Živkovića u 16. minutu, sudija pokazuje na belu tačku odakle je siguran Tutnjević za 1:0, što je i bio konačan rezultat prvog dela utakmice, dok je za dupliranje prednosti zaslužan Mitić koji je stavio tačku na ovaj meč u 66. minutu.

Kada je pristigao u klub 16. januara, trener Ivanović znao je da ga čeka ogroman i težak posao, ekipa Bečeja poslednjih šest mečeva u prvom delu sezone upisala je isto toliko poraza, potom je usledio odlazak velikog broja igrača iz kluba, što je rezultiralo da Ivanoviću na pojedinim treninzima prisustvuje svega nekoliko igrača.

Kako ističe Ivanović pored celokupne postave i predsednika kluba Nedeljka Vasića, velika zahvalnost ide i mnogim drugima koji su bili uz klub kada je bilo najteže.

Naredni i poslednji meč u ovoj sezoni Bečejci će odigrati 1. juna u Elemiru, sa tamošnjom ekipom Naftagasa koja je sedma na tabeli sa 44. boda.