Pet titula za KDT „Radnički“ na Prvenstvu Vojvodine za juniore

TV Sombor • Redakcija TV Sombor • 2. mart 2022. • 00:00 •

Pet zlatnih i jedna srebrna medalja je izuzetan bilans koji su postigli takmičari KDT „Radnički“ na Prvenstvu Vojvodine u dizanju tegova koje je održano u Somboru.

U sali SC „Soko“ takmičilo se preko 60 dizača tegova juniora u konkurencijama do 15 do 17 godina.

Svi predstavnici domaćina, a bilo ih je 6, osvojili su medalje. Zlatne medalje, u svojim težišnim kategorijama, osvojili su: Tea Terzin, Tina Pelajić, Anđela Erdelj, Martina Đurković, Petar Pelajić, dok je Aljoša Ililć osvojio srebrnu.

Trener somborskih dizača Petar Rang je rekao da je kao prvo izuzetno zadovoljan brojem takmičara na Prvenstvu jer je to pokazatelj popularnosti ovog sporta, a što se tiče njegovih takmičara raduje ga to što se još jednom pokazuje da kada se dobro radi rezultata uvek ima i tek će ih i biti.