KK „Somborac“ osvojio 13 medalja na prvenstvu Vojvodine za poletarace, pionire i nade

TV Sombor • Redakcija TV Sombor • 14. mart 2022. • 00:00 •

5 srebrnih i 8 bronzanih medalja osvojili su najmlađi karatisti KK“ Somborac“ na prvenstvu Vojvodine u sportskom karateu, za kategorije poletaraca, pionira i nada koje je održano u Inđiji.

Vicešampioni Vojvodine za 2022.godinu u svojim kategorijama u disciplini kate pojedinačno postali su: Milana Bakić, Aleksandar Stojakov, Lana Krizmanić, Filip Krizmanić, kao i mešoviti kata tim nada u sastavu: Milica Galović, Aleksandar i Aljoša Stojakov.

Bronzane medalje u pojedinačnoj konkurenciji osvojili su: Milica Galović, Jana Mijatović, Tara Jurić, Aljoša Stojakov, Vedran Jurić, Mihailo Gligorević i David Vujić, a u ekipnoj konkurenciji kata tim ženskih nada u sastavu: Lana Krizmanić, Tara Jurić i Jana Mijatović.

Svi takmičari plasirali su se na Prvenstvo Srbije koje se održava 19. marta u Smederevu.