Somorski plivači na mitinzima u Beogradu

TV Sombor • Redakcija TV Sombor • 13. april 2022. • 00:00 •

Plivački klubovi “Sombor” i “Polet” iz Sombora učestvovali su u Beogradu na Međunarodnom plivačkom mitingu „Grand Prix 11.april“ i Memorijalu “Aleksadnar Latinović Šuki“. Na oba mitinga učestvovalo je preko 830 takmičara iz više od 50 plivačkih klubova iz zemlje i regiona.

Marko Kolović iz SSK “Polet” osvojio je zlatnu medalju na 50m delfin u apsolutnoj kategoriji na mitingu „Grand Prix 11.april“, dok je na 50 prsno ušao u finale završio trku kao sedmi. Jovana Milošević je na istom takmičenju u trci na 50m prsno osvojila srebnu medalju u apsolutnoj kategoriji dok su Marko Pekez (100delfin) i Obrad Aperlić (200leđno) osvojili srebrnu odnosno bronzanu medalju na memorijalu “Aleksandar Latinić Šuki”.

Takmičar Plivačkog Kluba „Sombor“ Filip Ćurčić bio je u svojoj kategoriji drugi na mitingu „Grand Prix 11.april“ u disciplini 200m prsno i treći u disciplini 50m prsno. Dunja Peruničić i Pavle Ćurčić nisu uspeli da se domognu pobedničkog postolja.