Kristina Gudelj, Jelena Čortan i Zorica Gradinac Milutin najbrże somborske polumaratonke

TV Sombor • Redakcija TV Sombor • 11. maj 2022. • 00:00 •

Na 42.somborskom polumaratonu trčao je i veliki broj članova Atletsko rekreativno sportskog udruženja „Sledi me“ iz Sombora. Bilo ih je u svim kategorijama i u svim trkama.

U kategoriji najbržih somborskih polumaratonki Kristina Gudelj i Jelena Čortan zauzele su prvo i drugo mesto. Trku su uspešno završili i Mihajlo Karalić, Dejan Aleksić i Danica Galić.

Brojna ekipa “geparda”, kako inače nazivaju članove Udruženja “Sledi me”, uspešno je završila svoju trku na 7 km. Najbrža je bila Iris Cvetićanin koja je stazu savladala za 38 minuta. Nedugo za njom u cilj su ušle Dragana Cvijanović, Dragana Milić Drobac zatim i Biljana Gotovina, Biserka Savić i Ljiljana Kalić.

“Sledi me” je imao članove koji su somborski polumaratonski 21 km prešli ne običnim trčanjem nego nordijskim hodanjem, disciplinom koja dobija sve više pristalica u našem gradu, Vera Stričević, Mira Miljković i Dragan Nenadov su na ovaj način prešli stazu ibili prvi “nordijski hodači” u istoriji Somborskog polumaratona.