Uspešan vikend za Kajakaški klub „Dunav“

TV Sombor • Redakcija TV Sombor • 11. maj 2022. • 00:00 •

Kajakaši iz Bezdana su proteklog vikenda osvojili tri medalje na međunarodnom takmičenju u Slovačkoj i pet medalja na Kupu u Novom Sadu.

Oliver Bezdan i Daniel Kantor su u svojoj kategoriji do 11. godina., na Međunarodnoj regati u slovačkom Šturovu osvojili zlatne medalje u mini kajaku dok su u štafeti koju su činili Štaub, Bezdan i Kantor osvojili bronzanu medalju.

Istog dana KK “Dunav” je imao predstavnike u Novom Sadu gde je organizovan tradicionalni Majski kajakaški kup.

Najbolji rezultat ostvario je pionirski dvojac Vuk Perović/Vladimir Čapo koji je trijumfovao na deonici od 200 metara. Na istoj deonici, ali u pojedinačnoj konkurenciji Vuk Perović je bio drugi, kao i Leona Kiš koja se takmičila u mini kajaku na hiljadu metara. Bronzane su bile pionirke Mihaela Rica/Milica Kovačev na 200m. Lea Rica je bila treća kod devojčica do 12 god. u mini kajaku.

Bez plasmana su ostali David Bojić (četvrti), Vladimir Čapo, Mihale Rica i Levente Kevago koji su bili šesti, kao i Milica Kovačev (osma). U ekipnoj konkurenciji pioniri bezdanskog kluba popeli su se na bronzano postolje.