Rezultati – RK “Soko” i KK “Somborac”

TV Sombor • Redakcija TV Sombor • 31. maj 2022. • 00:00 •

Rezultati – RK “Soko” i  KK “Somborac”

Luka Zelić, 13-godišnji član RK „Soko“, osvojio je svoju prvu šampionsku titulu. Luka je bio prvi na Državnom prvenstvu u rvanju slobodnim stilom za mlađe pionire i kadete održanom u Kragujervcu. Time je samo na najbolji način zaokružio prvi deo ovogodišnje vrlo uspešne sezone u kojoj je na svih sedam turnira na kojima je učestvovao bio finalista, a četiri puta i pobednik. Osim Zelića medalje za „Soko“ i to srebrne medalje u Kragujevcu osvojili su Dimitrije Spasojević i Nikola Divjak, a bronzane Mladen Opsenica, Uroš Grba, Dušan Nagulov i Aleksej Živanović.

Karate klub „Somborac“ učestvovao je proteklog vikenda na karate turniru „Roda Kup“, u Beogradu. Na turniru kojim je zaokružena uspešna takmičarska sezona 2021/22 za somborski klub koji predvodi Petar Kosanović, osvojene su 3 medalje za „Somborac“: 1 zlatna, 1 srebrna i 1 bronzana. Zlatnu medalju u pojedinačnom kata nadmetanju osvojio je: Đorđe Hristov u konkurenciji kadeta B klasa. Srebrnu medalju osvojila je Tara Jurić u kategoriji ženskih nada B klasa, a bronzanu takođe Tara Jurić u kategoriji kadetkinja B klasa.