Mihajlo Katanić drugi na 400m prepone, a “Maraton” štafeta 4 x 400m treća u Srbiji

TV Sombor • Redakcija TV Sombor • 14. jul 2022. • 00:00 •

Takmičari Atletskog kluba “Maraton” iz Sombora Mihajlo Katanić štafeta i 4 x 400 u sastavu Aleksandar Negovanović, Nikola Boca, Miloš Maksimović i Mihajlo Katanić osvojili su medalje na Državnom atletskom prvenstvu za starije juniore i juniorke koje je održano u Kruševcu.

Mihajlo Katanić je osvojio drugo mesto u finalnoj trci u disciplini 400m prepone sa vremenom 53.72. Ispred njega je bio samo Nikola Kostić (52.23), atletičar ekipe “Košutnjak” iz Beograda. Ovaj rezultat kao i forma u prethodnim takmičenjima doneli su Mihajlu poziv selektora Emira Bekrića da nastupi na Prvenstvu Balkana za starije juniore/juniorke koje će se održati 16. i 17. jula u turskom gradu Denizliju.Katanić će se tako naći među 25 najboljih juniora i juniorki Srbije i nastupaće u disciplini 400m sa preponama.

Svima dobro poznata somborska štafeta (4 x 400m) potvrdila je svoju formu sa ovogodišnjih takmičenja i osvojila u finalnoj trci treće mesto i bronzanu medalju sa vremenom 3:33,52. Ispred njih su bile štafete beogradske “Crvene Zvezde” (3:27,92) i novodadske “Vojvodine”.

Od ostalih somborskih atletičara najbliži postolju bio je Nikola Boca u trci na 1.500 metara koji je u konačnom plasmanu zauzeo četvrto mesto. Aleksandar Negovanović je bio peti u bacanju koplja, Gregor Sekulić šesti u skoku u dalj, a Miloš Maksimović osmi u trci na 800m.