Nemanja Bukalov plivao za Plivački savez Vojvodine

TV Sombor • Redakcija TV Sombor • 21. jul 2022. • 00:00 •

Trenutno najbolji plivač Sombora Nemanja Bukalov, član SSK “Polet”, bio je deo ekipe Plivačkog saveza Vojvodine koja je pored Plivačkog saveza Centralne Srbije i Plivačkog savez Beograda učestvovala na novom takmičenju Plivačkog saveza Srbije pod nazivom “Susret regiona”.

Cilj takmičenja koje je održano u Novom Sadu na bazenu Slana Bara (Klisa) bio je građenje timskog duha i svi rezultati su bodovani ekipno za svaku kategoriju počev od kadeta, mlađih i starijih juniora do seniora. Svaki Region činio je 24 plivača (12m + 12 ž) i plivali su raznovrsan program uključujući 4 štafete i 6 skins trka.

Ekipno najbolji plasman ostvarili su plivači PS Vojvodine sa osvojenih 1.128 bodova. Na drugom mestu završili su plivači Beograda sa 1.102 a na trećem Centralne Srbije sa 840.

Ukupno najbolji plivači po kategorijama bili su : U kategoriji kadeta Lena Jovanović i Leon Ujvari – Kategorija juniora: Nevena Grujić i Željko Đorđević – Kategorija seniora: Nina Stanisavljević i Uroš Nikolić.