Triatlonka Zorica Milutin iz Sombora treća na Prvenstvu Srbije

TV Sombor • Redakcija TV Sombor • 21. septembar 2022. • 00:00 •

Posle osvajanja bronze na „Extreme man triatlonu“ u Mađarskoj, Zorica Milutin prva somborka u ovako zahtevnim disciplinama, osvojila je treće mesto na Prvenstvu države na poludistanci koje je održano u Beogradu u okviru Međunarodne triatlon trke pod nazivom „11TRI Belgrade“.

Trku na stazi od 1,9 kilometara plivanja, 90 km vožnje bicikla i 21,1 kilometar trčanja završila je kao treća ( 6:01:28 sati) od spskih takmičarki iza Mirjane Nešković (5:01:13) i Ildiko Fabo (5:06:05) , dok je u generalnom plasmanu Međunarodne trke zauzela 12. mesto, u konkurenciji više od 200 triatlonaca iz petnaestak evropskih zemalja.

Triatlon klub „Sprint“ je pored Zorice predstavljalo još 2 takmičara. Dragan Popović je stazu savladao za 5 sati i 31 minut i bio 7. u svojoj starosnoj kategoriji a Aniko Jablan je učestvovala u štafetnoj seniorskoj trci.