Članovi ARK ‘‘Somaraton‘‘ učestvovali na polumaratonu u Zrenjaninu

TV Sombor • Redakcija TV Sombor • 4. oktobar 2022. • 00:00 •

Atletsko rekreativni klub „Somaraton“ dan posle organizacije takmičenja „Dame trče“ učestvovali su na šestom izdanju polumaratona u Zrenjaninu, gde je više od 900 prijavljenih trčalo u tri trke: 7km, polumaraton ili štafeta 3×7 km.

Članovi „Somaratona“ koji su istrčali polumaratonsku distancu su Milan Kovačić, Zoran Nikolić, Srđan Buzadžić, Damir Milankov, Aleksandar Krneta i Nenad Glušac. Od dama polumaraton su istrčale Jelena Perenčević koje je zauzela prvo mesto u svojoj starosnoj kategoriji dok je Jelena Stanimirović zauzela drugo mesto u svojoj kategoriji.

U trci na 7 kilometra, Damjana Perenčević je osvojila drugo mesto sa svega 39 sekundi zaostatka za pobednicom. Treće mesto u ovoj trci istrčala je takođe članica ‘‘Somaratona‘‘ Ana Pešić.

Istog dana, ali u Skoplju održane je Wizzair Skopski maraton. „Somaraton“ je i tu imao predstavnika. Najtežu altetsku disciplinu – maraton istrčala je članica ‘‘Somaratona‘‘ Suzana Filipović.