Džudo klub „Bačka“ na 3. Međunarodnom memorijalnom turniru „Velikani Vojvodine džudo sporta“

TV Sombor • Redakcija TV Sombor • 2. novembar 2022. • 00:00 •

Somborski Džudo klub „Bačka“ se našao među 34 prijavljena kluba na 3. Međunarodnom memorijalnom turniru „Velikani Vojvodine džudo sporta“ koji se održavao poslednjeg vikenda oktobra meseca u Novom Sadu.

Somborski klub je na ovom izuzetnom turniru osvojio 5 medalja 1 zlatnu, 1 srebrnu i 3 bronzane medalje. Na najvišu stepenicu pobedničkog postolja popeo se Nemanja Dragojević u kategoriji starijih dečaka do 60 kg je osvojio prvo mesto i zlatnu medalju. Stepenicu niže na postolju bio je Uglješa Kerezović koji je nastupio u kategoriji starijih poletaraca do 28 kg.

U Kadetskoj konkurenciji u kategoriji do 73 kg bronzu osvaja Aleksa Bjelajac, a u kategoriji do 81kg Vojin Vitković. Do trećeg mesta kod Seniora u kategoriji 100 i više kilograma stiže i Juhas Lazar. Sa ovim bilansom somborski Džudo klub „Bačka“ je na turniru koji organizuje Džudo savez Vojvodine, u ekipnoj konkurenciji završio na 14 mestu.