Deset medalja za KK „Somborac”

TV Sombor • Redakcija TV Sombor • 29. mart 2023. • 00:00 •

Takmičarska grupa karate kluba „Somborac“ učestvovala je proteklog vikenda na karate turniru “Trofej Stare Pazove’’, koji je održan u Staroj Pazovi u organizaciji karate kluba „Front“ i Karate saveza Vojvodine.

Na turniru je učestvovalo oko 500 takmičara iz tridesetak klubova. Osvojeno je ukupno 10 medalja za „Somborac“: 5 zlatnih, 3 srebrne i 2 bronzane.

Zlatne medalje u pojedinačnom kata nadmetanju osvojili su: pionir Vedran Jurić, Đorđe Hristov sa dve zlatne medalje u konkurenciji kadeta i Kristina Kosanović sa dve zlatne medalje u konkurenciji kadetkinja i juniorki. Srebrne medalje osvojili su Jana Mijatović u kateoriji kadetkinja, kadet Jovan Mirković i Teodor Terzić u kategorji muških nada. Bronzane medalje osvojili su: Mihajlo Dokoza u kategoriji pionira i Kristina Kosanović u apsolutnom nivou kadetkinja.