Stefan Lazić i Milan Radmilović na 28. Balkanskom šampionat za decu u karateu

TV Sombor • Redakcija TV Sombor • 3. jun 2024. • 00:00 •

Pionir Stefan Lazić član KK“Ravangrad“ nastupao je na balkanskom prvenstvu u kategoriji borbe do 45kg. I u konkurenciji 22 takmičara zauzeo 5.mesto. U prvom kolu je pobedio reprezentativca Turske u drugom kolu takmičara iz Albanije nakon toga je izgubio od takmičara iz BiH koji je bio finalista i samim tim je Stefan dobio šansu da se u dva repasaža bori za bronzanu medalju.

U prvom repasažnom meču je pobedio još jednog domaćeg takmičara , nažalost u zadnjem repasažu je izgubio bronzano medalju. Rukovodstvo kluba kao i njegov trener Slavko Vukovic ističu da je ovo fantastičan rezultat za ovog mladog sportistu pred kojim je blistava karijera u karate sportu.

Na 28.Balkanskom šampionatu koji je održan od 31.maja do 2.juna u najvećem gradu Turske Istanbulu, Sombor i Srbiju dostojno je predstavljao i Milan Radmilović iz KK „Dušan Staničkov“. Ova dva dečaka su budućnost somborskog karatea.