Društvo

Delegacija Republike Srpske u poseti Subotici, radi se na jačanju saradnje

RTV Subotica • Sanda Mileusnić • 28. septembar 2021. • 14:31 •

Delegacija Republike Srpske u poseti Subotici, radi se na jačanju saradnje

Povodom manifestacije Dani Republike Srpske u Srbiji, naš grad posetila je delegacija iz susedne države predvođena ministrom za evropske integracije i međunarodnu saradnju Republike Srpske Zlatanom Kokićem, savetnicom gradonačelnika Banja Luke Miladom Šukalo i šefom Predstavništva Republike Srpske u Srbiji, Mlađenom Cicovićem. Na sastanku sa gradonačelnikom Bakićem okosnica razgovora bila je saradnja između dve države i dva grada, kao i nastojanje da se ona intenzivira i podigne na još viši nivo.

Subotica je već godinama unazad bila domaćin manifestacije Dani Republike Srpske u Srbiji,  istakao je ministar za evropske integracije i međunarodnu saradnju Republike Srpske i zahvalio se gradonačelniku Stevanu Bakiću na gostoprimstvu.

Posetila je Suboticu i delegacija iz Banja Luke, grada sa kojim je 2017. potpisan protokol o saradnji.

Put u budućnost svih nas sa ove i one strane Drine jedino je izvestan ukoliko budemo jedinstveni, poručio je šef Predstavništva Republike Srpske u Srbiji Mlađen Cicović.

Gradonačelnik Stevan Bakić izrazio je zadovoljstvo što je Subotica ugostila delegaciju na tako visokom državnom nivou. On je podsetio da u Subotici živi veliki broj ljudi poreklom iz Republike Srpske, te dodao da je naš grad jedan od pet partnerskih iz Srbije, kao i da je u proteklih nekoliko godina potpisan veliki broj sporazuma iz različitih oblasti.

Deveti Dani Republike Srpske  traju od 22 do 29. septembra u 11 gradova širom zemlje, a večeras se u sklopu ove manifestacije u Subotici održavaju književno veče u SKC „Sveti Sava“ i koncert grupe „One tri“ na sceni Jadran.

Preporučujemo još …


Dimnjak obavezno očistiti pred zimu

Društvo

RTV Subotica

PU u Subotici dobila novo vozilo

Društvo

RTV Subotica

PU u Subotici dobila novo vozilo

Društvo

RTV Subotica

Počela „Dečja nedelja”

Društvo

RTV Subotica

Preminuo Mihalj Vermeš

Društvo

RTV Subotica

Otvorena Karitasova pekara

Društvo

RTV Subotica

Akcija podele polovne garderobe

Društvo

RTV Subotica

Humanitarni bazar za Milu u subotu

Društvo

RTV Subotica

Pastor: Grad dobro stoji finansijski

Društvo

RTV Subotica

Pripreme za školu u punom jeku

Društvo

RTV Subotica

Bogat program za Dan grada

Društvo

RTV Subotica

Obeležen Dan Dužijance

Društvo

RTV Subotica

Kako žive mladi u Subotici?

Društvo

RTV Subotica

Isplata socijalnih davanja od sutra

Društvo

RTV Subotica

Kroz Grad
Vesti dana - video

Vojvođanska događanja
Pregled dana - video

Fejsbuk

Emisije

U sred srede

RTV Subotica

U sred srede

Poslovni intermeco

RTV Subotica

Poslovni intermeco

Jutrenje

RTV Subotica

Jutrenje

Subotička događanja

RTV Subotica

Subotička događanja

Opušteno

RTV Subotica

Opušteno

Likovni tragovi

RTV Subotica

Likovni tragovi

U susret istini

RTV Subotica

U susret istini

Subotica grad sporta

RTV Subotica

Subotica grad sporta

Sport

RTV Subotica

Sport
Media Info Centar
Institut HIB
Privredna akademija Novi Sad