Društvo

IT sektor privlači brucoše u Suboticu

RTV Subotica • Sanda Mileusnić • 1. april 2022. • 13:06 •

IT sektor privlači brucoše u Suboticu

Oko 400 maturanata iz obližnjih mesta koje tradicionalno gravitiraju severu Vojvodine jutros je stiglo u naš grad, sve sa ciljem da bolje upoznaju Suboticu i mogućnosti koje nudi za obrazovanje IT stručnjaka. Organizatori poručuju da je potreba sa obrazovanim kadrom u informacionim tehnologijama velika, te da je ovo prilika da se privuku mladi ljudi i da im se ujedno pokaže pun potencijal života u Subotici.

Maturantima iz Sombora, Apatina, Kule, Bačke Topole, Kikinde, Bečeja, Sente nije još mnogo vremena ostalo da odluče koji će fakultet upisati, kao ni koji će grad biti njihov izbor za studiranje. Subotica open IT bila je dobra prilika da saznaju više o studijskim programima koji se nude u našem gradu,  ali ono što iz razgovora sa nekima od njih saznajemo jeste da dok izbor zanimanja nije upitan, dvoume se između Subotice i Novog Sada.

Učenici su posetili VTŠ i Ekonomski fakultet, obe obrazovne ustanove imaju studijske programe iz oblasti informacionih tehnologija, a iz godine u godinu primetno je sve veće interesovanje prilikom upisa.

Subotica open IT je deo projekta započetog prošle godine pod nazivom IT Subotica 2030. Ovo je prvi put da se organizovano dovode maturanti iz drugih mesta kako bi im se naš grad predstavio u  punom obimu, počev od mogućnosti obrazovanja, pa sve do potencijala za zaposlenje i razvoj karijere.

Nakon posete Ekonomskom fakultetu i Visokoj tehničkoj školi strukovnih studija, maturanti su obišli neke od IT kompanija.

Preporučujemo još …


Slušanost radija u Subotici
Kroz Grad
Vesti dana - video

Vojvođanska događanja
Pregled dana - video

Fejsbuk

Emisije

U sred srede

RTV Subotica

U sred srede

Poslovni intermeco

RTV Subotica

Poslovni intermeco

Jutrenje

RTV Subotica

Jutrenje

Subotička događanja

RTV Subotica

Subotička događanja

Opušteno

RTV Subotica

Opušteno

Likovni tragovi

RTV Subotica

Likovni tragovi

U susret istini

RTV Subotica

U susret istini

Subotica grad sporta

RTV Subotica

Subotica grad sporta

Sport

RTV Subotica

Sport
Media Info Centar
Institut HIB
Privredna akademija Novi Sad
Vojvođanski Magazin