Društvo

Kroz Suboticu: Biciklističke staze povezale Suboticu sa Mađarskom

RTV Subotica • Marijana Tolimir • 28. oktobar 2022. • 14:27 •

Kroz Suboticu: Biciklističke staze povezale Suboticu sa Mađarskom

Zahvaljujući prekograničnim IPA projektima „Opti-bajk 1“ i „Opti-bajk 2“ Subotica je dobila više od devet kilometara novih biciklističkih staza koje vode do graničnih prelaza Tompa i Ašothalom. Kako su poručili učesnici u projektu i sa mađarske i srpske strane, to je značajno jer su se povezala dva regiona, odnosno Subotica sa Evropskom unijom, kao i što ovaj vid prevoza doprinosi bezbednosti u saobraćaju i razvoju turizma.

Tokom prvog projekta partnerski gradovi Subotica i Tompa izradili su biciklističke staze i projektovali dokumenatciju. Naš grad 7,9 kilometara, Tompa skoro 5. U drugom krugu povezani su Hajdukovo i Bački Vinogradi u dužini od 1500 metara, dok je Tompa dobila nedostajućih 500 metara staze.

Gradonačelnik Subotice Stevan Bakić poručio je da će naš grad nastaviti da bude partner sa gradovima iz Mađarske u programima prekogranične saradnje i ubuduće i da su oni jedan od dokaza srpsko-mađarskog prijateljstva.

Predsednica Odbora za evropske integracije u Narodnoj skupštini, Elvira Kovač, istakla je da su biciklističke staze vidljiv doprinos na terenu jer su izgrađene upravo zahvaljujući tome što je Srbija na putu evropskih integracija.

Vrednost izgradnje staze između Hajdukova i Bačkih Vinograda, odnosno projekta „Opti-bajk 2“ je 566.000 evra, od čega su Subotica i Tompa dobile bespovratno po 200.000 evra.

Tekst je objavljen u oviru projekta „Kroz Suboticu”, koji je sufinansiran iz budžeta Grada Subotice. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.

 

Preporučujemo još …


Slušanost radija u Subotici
Kroz Grad
Vesti dana - video

Vojvođanska događanja
Pregled dana - video

Fejsbuk

Emisije

U sred srede

RTV Subotica

U sred srede

Poslovni intermeco

RTV Subotica

Poslovni intermeco

Jutrenje

RTV Subotica

Jutrenje

Subotička događanja

RTV Subotica

Subotička događanja

Opušteno

RTV Subotica

Opušteno

Likovni tragovi

RTV Subotica

Likovni tragovi

U susret istini

RTV Subotica

U susret istini

Subotica grad sporta

RTV Subotica

Subotica grad sporta

Sport

RTV Subotica

Sport
Media Info Centar
Institut HIB
Privredna akademija Novi Sad
Vojvođanski Magazin