Društvo

Cene lete u nebo: Za božićnu trpezu duplo više novca nego lane

RTV Subotica • Marijana Tolimir • 23. decembar 2022. • 11:31 •

Cene lete u nebo: Za božićnu trpezu duplo više novca nego lane

Poslednje pripreme za proslavu Badnje večeri i Božića po Gregorijanskom kalendaru su u toku, a naša ekipa zabeležila je atmosferu na Mlečnoj pijaci. Čini se da će ovogodišnji praznici proći u znaku poskupljenja, naročite ribe.

Gužva na pijaci i cene koje lete u nebo. Lete i crvene novčanice, jer retko šta košta ispod hiljadu dinara. Na pitanje kako će provesti Božić i šta su pazarili, Subotičani koje smo anketirali najpre govore o poskupljenjima. Kako kažu, za pripremu će im otići i duplo više novca nego prošle godine.

Zbog toga će i trpeza biti skromnija –naći će samo ono najosnovnije. Ipak, Badnje veče bez ribe ne može da prođe, a upravo je tu udar na kućni budžet najveći, žale se građani.

I da je riba zaista najveći izdatak uverila se i naša ekipa – za kilogram šarana potrebno je izdvojiti oko 700 dinara, smuđ staje više od 1000, pastrmka skoro 900, dok je losos ubedljivo najskuplji i košta 2200 dinara. Uprkos tome, redovi ispred ribarnica su najduži. Gužve su i ispred mesara, a najviše se traži svinjetina koja varira od 600 do 700 dinara po kilogramu.

Pazare se i orasi koji staju 1000 dinara po kilogramu, a poksupeli su i sitni kolači za koje je umesto 800 dinara, sada potrebno izdvojiti 1200 za kilogram.

Preporučujemo još …


Kroz Grad
Vesti dana - video

Vojvođanska događanja
Pregled dana - video

Fejsbuk

Emisije

U sred srede

RTV Subotica

U sred srede

Poslovni intermeco

RTV Subotica

Poslovni intermeco

Jutrenje

RTV Subotica

Jutrenje

Subotička događanja

RTV Subotica

Subotička događanja

Opušteno

RTV Subotica

Opušteno

Likovni tragovi

RTV Subotica

Likovni tragovi

U susret istini

RTV Subotica

U susret istini

Subotica grad sporta

RTV Subotica

Subotica grad sporta

Sport

RTV Subotica

Sport
Media Info Centar
Institut HIB
Privredna akademija Novi Sad
Vojvođanski Magazin