Radnički iskoristio loš dan Spartaka

RTV Subotica • Vlado Šućur • 4. decembar 2021. • 15:30 •

Odbojkaši Radničkog iz Kragujevca naneli su najteži poraz Spartaku u dosadašnjem toku prvenstva pošto su pobedili u Subotici rezultatom 0 – 3, po setovima 24 – 26, 19 – 25, 21 – 25.

Bio je to ujedno i prvi meč u kojem subotičani nisu uspeli da osvoje set, a najbliži su bili u prvom koji je završen na razliku ali u korist kragujevčana. Imao je Spartak i set loptu pošto je Vulikić asom doneo 24 – 23 ali je u narednom napadu uzvratio Matić a posle greške Kana gosti su iskoristili priliku i stigli do 24 – 26. Ispostavilo se da je prvi set u mnogome odredio dalji tok meča. Spartak više nije bio na nivou jedne od najboljih ekipa u dosadašnjen toku šampionata dok su gosti bili sve raspoloženiji kako su se setovi bližili kraju. U drugom je Radnički  posle dva uspešna bloka Radevića došao do četiri poena prednosti da bi u završnici Matić i Kovač konačno prelomili u kosrist svog tima. Gosti su u odličnom ritmu započeli i treći set pa su vrlo brzo stigli do četiri a potom i do maksimalnih sedam poena prednosti. Na drugoj strani je trener Spartaka pokušao da popravi igru izmenama na pozicijama prijema i dizača ali ni to nije mnogo donelo pa je Radnički mirno priveo meč kraju. Nakon deset odigranih kola Spartak je četvrti na tabeli dok je Radnički pobedom u Subotici zauzeo petu poziciju.