instagram

instagram

Rukometaši Spartaka i Obilića podelili bodove

RTV Subotica • Vlado Šućur • 28. februar 2022. • 14:14 •

U 7. kolu plejauta ARKUS  lige za rukometaše Spartak je u Subotici ugostio Obilić iz Beograda a meč je završen rezultatom 31 – 31. Dva tima su i pored problema s kojima se suočavaju tokom čitave sezone i nešto slabijih izdanja u odnosu na neke ranije godine, u subotnjem susretu ljubiteljima rukometa u Subotici priredili borbenu i kvalitetnu predstavu.

Prvo poluvreme pripalo je gostima koji su kao iskusniji tim prikazali zreliju igru i manje grešaka, što je bilo dovoljno za prednost od tri gola nakon trideset minuta. Mučio se Spartak i u drugom delu. Slabija odbrana i realizacija napadača, osim raspoloženog Uroša Radosavljevića, naspram strpljive igre Obilića, doveli su subotičane u nezavidan položaj sa četiri gola zaostatka, petnaest minuta pre kraja. Tada je pomenuti Radosavljević  nanizao tri gola, na drugoj strani je pogodio Gudurić, da bi Spartak konačno stigao do izjednačenja, sedam minuta pre kraja, ponovo golom Radosavljevića.  Mogli su domaći i do preokreta ali nisu bili dovoljno koncentrisani što su gosti kaznili golovima Šaponjića i Sladića za plus dva na manje od dva minuta do kraja. Ipak, borbeni Spartak umeo je da sačuva bodove, a junak završnice bio je Mrvović pošto je prvo smanjio na gol zaostatka, da bi u poslednjim sekundama izdržao jak duel u kontri i savladao golmana gostiju za konačnih 31 – 31. Pomenuti Radosavljević je sa 13 golova zaslužio priznanje namenjeno najboljem igraču susreta, dok su u gostujućem sastavu najefikasniji bili Nenad Mandić i Ilija Sladić koji su postigli po sedam golova.