Spartak Ždrepčeva krv u rezultatskoj krizi

RTV Subotica • Vlado Šućur • 28. februar 2022. • 14:09 •

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi nisu uspeli da prekinu niz loših rezultata pošto su poraženi od Čukaričkog na svom terenu rezultatom 1:2.

Čukarički je poveo već u četvrtom minutu kada je nakon kornera na drugoj stativi dobro reagovao Asmir Kajević za 0-1. Rana prednost brđana nije omela domaći tim da pruži kvalitetan otpor. Nakon što su prebacili težište igre pred gol protivnika usledili su i češći prekidi. Posle kornera koji je izveo Srećković u kaznenom prostoru gostiju najbolje se snašao novajlija, Miloš Rošević, koji je svojim prvim golom u dresu Spartaka doneo izjednačenje. I nakon isteka 45 minuta na semaforu je ostalo 1-1. Plavo beli su ofanzivno otvorili drugi deo meča ali je Petrović bio siguran pred svojim golom. Tim Saše Ilića igrao je jednako ofanzivno ali i konkretnije u završnicama akcija, što je krunisao Marko Rakonjac u 50. minutu, pogodkom za 1-2. Do kraja meča nije izostalo zalaganje i kao ni borbenost domaćih ali jeste realizacija. Čukarički je umeo da sačuva prednost a time i treću poziciju na tabeli superlige. Spartak Ždrepčeva krv je nakon 24 odigrane utakmice 12.  a u narednom kolu putuje u Novi Sad na megdan Proleteru.