Košarkašice Mileševke slavile u Subotici

RTV Subotica • Vlado Šućur • 7. mart 2022. • 14:56 •

Košarkašice Spartaka poražene su od Mileševke na svom terenu u Dudovoj šumi rezultatom 62 – 79 u meču osamnestog kola Druge lige Srbije. Dobrim delom susreta  gledali smo izjednačenu borbu, bolju igru Spartaka u prvom poluvremenu, slabiju u trećoj, i potpuni pad u poslednjoj četvrtini. To su gošće umele da iskoriste, pre svih, iskusna Nataša Bučevac koja je obeležila susret fenomenalnim dabl – dabl učinkom, 21 skokom i čak 39 poena.  U prve dve deonice Spartak je izgledao sigurno i ubedljivo pa je posle dvadeset minuta bilo 45 – 33. Potpuni pad u napadu, veliki broj izgubljenih lopti i loša selekcija šuta, uz bolju odbranu Mileševke uslovilo je samo sedam poena plavo belih u trećoj četvrtini, naspram 22 gošći koje su u poslednju deonicu ušle sa 3 poena prednosti. Ispostavilo se da mlada ekipa Spartaka nije uspela da vrati poljuljano samopouzdanje, pa je u završnici na terenu postojao samo jedan tim, koji je predvodila pomenuta Nataša Bučevac uz podršku ostalih saigračica, pre svih Melanije Dragutinović koja je susret okončala sa 15 poena. U poraženom taboru Dajana Pavlović je ubacila 20 poena ali izuzev Marije Cvijović koja je dodala 13 nije bilo više raspoloženih košarkašica.