instagram

instagram

Spartak bez igre

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 5. decembar 2023. • 09:06 •

Iznenađenje u Subotici, odbojkaši Mladog radnika savladali su Spartak u tri seta – 3:0 (25:20, 25:20, 25:15). Bodovi zasluženo idu u Požarevac, gosti su bili bolji, a na putu do prve pobede obilato su im pomogli odbojkaši Spartaka koji kao da su glavama bili u nekom drugom meču.

Počeo je Spartak dobro, Džasper je bio tačan u napadu, Pavlović je blokom pratio igru, a Subotičani uskoro vode sa 11:7. No, ovakvo stanje nije potrajalo, gosti prvo stižu do izjednačenja, a potom, preko Gmitrovića i Perovića vode sa 19:17. Probao je Jovanović da promenom primača reši problem, ali nije uspeo. Falilo je sigurnosti na prijemu, koncentracije u igri, pa Mladi radnik osvaja prvi set.

Nije Spartak nalazio ritam ni u drugom setu, ni promene u postavci, ni saveti sa klupe nisu pomagali. Napadi Golubova nisu prolazili, a as Perovića za 18:13, pa loša procena leta lopte za 20:14 pokazuju odsutnost Subotičana u ovom meču. Gostima je put do drugog seta bio značajno olakšan, uz nove greške prvotimaca Spartaka u završnici ovog perioda.

I u trećem setu početnu prednost imaju opet gosti, blok Antunovića za 10:8 brine i najveće optimiste u Hali sportova, navikle prethodnih sezona na redovne preokrete svojih ljubimaca. Blok Savića i napad Perovića vode Mladi radnik ka prednosti od 18:11, a kako odgovora sa druge strane nije bilo, put do pobede bio je neočekivano lak.

Spartak: Mašulović 8 (1 bl), Jungić 9, Tomčić, Peić (libero), Lečić 3, Vulikić, Flores 2 (2 bl), Šuvački, Šebek (libero), Pavlović 6 (2 bl), Džasper 9 (1 bl, 1 as), Tešović, Tumbas, Dulić.

Mladi radnik: Ranković, Kljaić, Perović 11 (1 as), Medan 2, Savić 8 (2 bl, 1 ass), Ilić, Gmitrović 18 (2 bl), Tonić, Stević 7 (1 bl), Marković, Milović (libero), Antunović 11 (3 bl, 6 as), Ranković, Ranđić (libero).