instagram

instagram

Sremice odnele bodove

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 9. decembar 2023. • 08:45 •

Odbojkašice Srema odnele su bodove u Sremsku Mitrovicu, sa 3:1 (25:18, 20:25, 25:12, 25:22) savladale su Spartak koji je odigrao još jednu utakmicu ispod očekivanja.

Nakon dobrog početka, Golubice ulaze u problem sa prijemom, pogotovo kada je servirala Mihajlovićeva, za prednost Srema od 4 poena. Dva bloka Aleksandre Đorđević pomažu gošćama da finiš seta dočekaju sa ugodnih 18:12.

Spartak odlično počinje drugi set, vodi sa 5:1, funkcionisao je blok, a uz dobar servis domaće vode i sa 14:8. Blokom Baićeve Spartak stiže do 24:14, ali su se posle domaće mučile da privedu set kraju.

Trojka Đorđević – Mihajlović – Živanović donosi prednost gošćama od 10:5, brzo je bilo i 18:9, a jasno je da je već tada treći set bio odlučen.

Velika borba vođena je u četvrtom setu, do vezanih grešaka Spartaka i asa Đorđevićeve za 10:8. Vodi Srem i sa 15:12, Grabićeva dodaje blok za 17:13, a ista igračica napada za 24:21. Spartak je uspeo da odloli još kratko, ali Grabićeva uskoro stavlja tačku na meč.

Spartak: J. Korolija, Jeković 5 (2 bl), Milojević (libero), Žigić (libero), Korolija 8 (2 bl, 2 as), Elizarova 8 (5 bl, 1 as), Džaković, Matić 6 (1 as), Klisura 15 (3 bl, 2 as), Baić 5 (3 bl), Jaramazović 10 (1 bl), Dimitrić, Ristanović.

Srem: Mihajlović 15 (4 as), Grabić 9 (1 bl), Ivković 1, A. Đorđević 11 (3 bl, 3 as), Stevanović, Stanković (libero), Milunović 11, Drašković 6, K. Đorđević (libero), Antić, M. Đorđević 8 (1 bl), Živanović 18 (4 bl, 2 as).