instagram

instagram

Bez sreće u finišu

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 26. februar 2024. • 07:57 •

Nisu imali sreće rukometaši Spartaka u završnici meča 16. kola Super „B“ lige Srbije, ali ni strpljenja i veštine da u dramatičnom finišu meča dođu bar do boda u derbi okršaju protiv Inđije koja je zabeležila pobedu od 23:22 (9:9).

Prvo poluvreme su obeležile čvrste odbrane na obe strane, a Spartak može da žali što je propustio šansu u ranoj fazi meča, kada je preko Sprema poveo sa 4:2 u 13. minutu, dodatno učvrsti prednost. Osim te razlike, ni jedna od ekipa nije imala potom više od pogotka prednosti.

Grešili su više domaći u drugom poluvremenu, što Inđija koristi da napravi prednost. Tako ostaje upisano da je u 43. minutu, nakon pogotka Abramovića, Inđija vodila sa 16:11. Imali su domaći tada i šta da zamere sudijama, a čini se kako je to i opet zapalilo iskru u igri Spartaka. Razigrao se Sergej Miskin, odbrana je opet bila na nivou, pa je u 50. minutu, nakon gola Cmiljanovića, bilo nerešeno – 17:17. Uspeli su Subotičani da nastave u istom ritmu, pa su stigli i do dva gola prednosti, a takav višak su držali do 57. minuta kada je bilo 22:20. Na žalost, Spartak nije umeo da privede meč kraju, jedan ishitren napad mimo saveta sa klupe i jedna tehnička greška bili su dovoljni da se gosti vrate, pa i da povedu sa 23:22, pogotkom Radovanovića za četrdesetak sekundi do kraja meča. Spartak je uspeo da organizuje završni napad, probali su Spasić i D. Bukvić da poentiraju, ali je svoju mrežu sačuvao golman Marko Draško.

Spartak: Vojvodić, Marić, Maksimović, Kuburović 1, Miskin 5, Spasić 2, Laković, Spremo 2, D. Bukvić 2, Ivić, Ćosić 4, Cmiljanović 3, Kolarić, A. Bukvić, Radojičić, Milinković 3.

Inđija: Milovanović, Panović 2, Rakocija 5, Radovanović 7, Ml. Draško 2, Dušanić, Bogojević, Grozdić 1, Abramović 3, Mašić 3, Draško, Ma. Draško, Kovačević, Živković, Stojićević, Škarić, Milovac.