Bez promena – Spartak poražen u Subotici

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 4. april 2024. • 07:06 •

Fudaleri Spartaka nikako da pronađu dobitnu kombinaciju za utakmice pred domaćom publikom, pa su i protiv Radničkog iz Niša ostali bez bodova 1:2 (0:1).

Bio je to meč u kome su Subotičani odlično počeli utakmicu, izvršili presing, napravili nekoliko sjajnih akcija, izdvaja se šansa Ubiparipa na startu utakmice, a onda se, u momentima kada se čekao gol Spartaka, zatresla mreža sa druge strane terena. U 17. minutu jedna greška na sredini terena otvara put hitronogom Yusufu koji donosi prednost Nišlijama, a do kraja poluvremena Spartak nije mogao da pronađe igru s početka meča.

Drugo poluvreme donosi četiri promene u timu domaćih, ali i promenu na terenu. Autogol Yamkama donosi izjednačenje u 67. minutu, a onda je dobru priliku zamalo iskoristio Lukić. I ponovo, dok su se ređali napadi Spartaka, u 84. minutu stiže kontra Radničkog koju Cvetković pretvara u pobedu za tri boda.

Spartak: Manojlović, Mijailović, Bogićević (46. Tomović), Ćalasan, Prijović, Lukić, Babić (65. Dunđerski), Tošeski (46. Stanojev), Mijić, Todoroski (46. Kolins), Ubiparip (46. Mudrinski).

Radnički: Stevanović, Yamkam, Ado, Vojnović, Petković, Stajić, Luković (75. Mesarović), Belaković, Ilić (83. Fai), Yusuf (83. Cvetković), Smajlagić (57. Vukić).